XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Po raz jedenasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2014 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego.
Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 - Czytanie łączy pokolenia - nawiązuje do Jubileuszu „650 lat w służbie książki”, który ma miejsce właśnie w tym roku.” Czytanie łączy pokolenia”, staje się miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania po książki każdego odbiorcę, bez względu na wykształcenie, wiek czy światopogląd.
Nasza biblioteka nie tylko w Tygodniu Bibliotek, ale przez cały rok nawiązuje do tego hasła.np.
- comiesięczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki/ 11 członkiń/
- głośne czytanie dzieciom bajek.
- wystawy promujące czytelnictwo.
- wystawy prac twórców ludowych naszego regionu.
- organizowanie konkursów czytelniczych/ w czerwcu br. odbędzie się konkurs o życiu i twórczości Oskara Kolberga w związku z jego dwusetną rocznicą urodzin/.
Biblioteka podpisała umowę z Instytutem Książki o udzielenie licencji na korzystanie z systemu MAK+.
MAK+ (MakPlus) – jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. System umożliwia tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeni i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej.
System MAK+ ma na celu usprawnić korzystanie czytelnikom ze zbiorów bibliotecznych, więc jak najszybciej staramy się wprowadzić do elektronicznej ogólnopolskiej bazy danych nasz księgozbiór. Na dzień dzisiejszy wprowadziliśmy do bazy ½ zbiorów.