Gminny Dzień Dziecka na plaży w Choceniu.

W niedzielę, 2 czerwca, plaża w Choceniu zamieniła się w krainę dziecięcych uśmiechów i radości. Gminny Dzień Dziecka przyciągnął tłumy, a każdy kąt plaży tętnił życiem i śmiechem najmłodszych. Był to dzień pełen niezapomnianych atrakcji, od dmuchańców i malowania twarzy, po pokazy strażackie i rejsy łodzią ratowniczą. Nie zabrakło również edukacyjnych elementów, takich jak stanowiska strzelania do celu, poszukiwanie skarbów, , animacje, bańki mydlane i zaplatanie warkoczyków czy prezentacje wozów bojowych. Wszystko to za sprawą niesamowitej współpracy lokalnych organizacji i instytucji, które połączyły siły, aby sprawić, że ten dzień będzie wyjątkowy. Dla najmłodszych jak i rodziców czekało również wiele smakołyków i przekąsek: wata cukrowa, popcorn czy smaczne kiełbaski.
Szczególne podziękowania dla OSP Choceń, OSP Śmiłowice, KGW Szczytno, KGW Stokrotki, GREGSZOŁ LUNAPARK, Hufca ZHP Powiatu Włocławskiego, Wojskowego Centrum Rekrutacji we Włocławku ppłk. Grzegorza Tucholskiego, Arkadiusza Waryszewskiego i Macieja Stachowiaka za niezwykłe przejażdżki i atrakcje na wodzie oraz mjr Stanisława Dykowskiego za stanowisko strzelania do celu. Dziękujemy również Kujawskiemu Stowarzyszeniu Poszukiwaczy Historii GROT oraz wszystkim wolontariuszom i sponsorom, którzy przyczynili się do sukcesu tego dnia.
Ponad pół tysiąca dzieci, z uśmiechami od ucha do ucha, bawiło się na plaży, ciesząc się każdą chwilą. To właśnie te szczere, dziecięce uśmiechy są najpiękniejszym dowodem na to, że warto organizować takie dni. Uśmiech dziecka to najcenniejszy skarb, który przypomina nam o prawdziwej radości życia.
Organizatorzy: Wójt Gminy Choceń Roman Nowakowski oraz Choceńskie Centrum Kultury- Biblioteka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
https://www.facebook.com/share/p/ej4X9YAgv2ZWNiek/

Występ Zespołu "Śmiłowiónki" na VIII Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego w Brześciu Kujawskim

4 maja 2024r. w amfiteatrze Brzeskiego Centrum Kultury i Historii "Wahadło" odbył się VIII Festiwal Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego. Przy pięknej, majowej pogodzie licznie zebrani widzowie i sympatycy folkloru obejrzeli występu 29 zespołów grup wokalnych, tanecznych i solistów. Były to między innymi zespoły z Włocławka, Sierpca, Kutna, Radziejowa, Izbicy Kujawskiej, Dobrego, Kowala i Chocenia.
W tym pięknym święcie folkloru wzięli udział także przedstawiciele naszej gminy: Zespół Folklorystyczny "Śmiłowiónki" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Kujawska" - we wszystkich trzech grupach wiekowych: Gąski , Iskierki i grupa młodzieżowa. Obydwu zespołom przygrywała nasza 5-cio osobowa kapela, pod kierownictwem pana Miłosza Kierzkowskiego.
W swoimi 15 minutowym występie zespół "Śmiłowiónki" zaprezentował:
- trzy pieśni ludowe: "Jakeś ty Kasiu bydełko gnała", "Łoj siano, siano" oraz starą pańszczyźnianą pieśń - "Bandoskę"
- trzy tańce ludowe: Kujawiak, Chodzony, Oj świeci.
Występy oceniało 3-osobowe jury.
Nasze zespoły otrzymały następujące nagrody:
1). W kategorii zespołów powyżej 40 roku życia Zespół "Śmiłowiónki" otrzymał II nagrodę.
2). W kategorii zespołów do lat 14 -tu Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Kujawska" otrzymał także II nagrodę. Pierwszej i trzeciej nagrody nie przyznano.
Ponadto I nagrodę otrzymała pani Danuta Kaczmarek ze Śmiłowic jako solistka a' cappella.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
Dla uczestników i gości biorących udział w tym pięknym święcie folkloru przygotowane były stoiska z ludowym rękodziełem. Można było także wziąć udział w warsztatach plecenia z wikliny, rzeźbieniu w drewnie, robieniu kwiatów z bibuły i malowaniu wzorów kujawskich.
Na koniec uroczystości wystąpił ukraiński zespół "Czeremszyna".

[Opr. Danuta Nowicka]

 

Zdjęcie WhatsApp 2024 05 06 o 10.36.09 8a7007ec d4005

Zespół ,,Ziemia Kujawska” i ,,Śmiłowiónki” na VIII Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego w Brześciu Kujawskim.

Z ogromną radością dzielimy się wspaniałymi wieściami z VIII Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego, który odbył się w Brześciu Kujawskim. Nasze zespoły, “Ziemia Kujawska” i “Śmiłowiónki”, zaszczyciły swoją obecnością, prezentując bogactwo kujawskiej kultury i tradycji. Na scenie zaprezentowało się 29 zespołów, a wśród nich nasze dumy: “Iskierki”, “Gąski”, grupa młodzieżowa oraz “Śmiłowiónki”. Ich występy były pełne energii i wdzięku, co nie umknęło uwadze jury, a także skradło serca publiczności. Uczestnicy oraz goście festiwalu mieli również możliwość aktywnego uczestnictwa w warsztatach, gdzie można było nauczyć się rękodzieła ludowego Kujaw, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród naszych dzieci i młodzieży.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do instruktorów: Pani Juli Skowrońskiej i Miłosza Kierzkowskiego, a także do kapeli, która swoją muzyką ubogaciła każdy taniec. Nasze grupy zostały uhonorowane nagrodami, co jest potwierdzeniem ich talentu i ciężkiej pracy.

W kategorii “Zespoły taneczne posiadające w swoim repertuarze polskie tańce ludowe, zabawy taneczne prezentowane w formie autentycznej do lat 14”, II nagrodę zdobył Zespół Pieśni i Tańca “Ziemia Kujawska” z Chocenia.

W kategorii “Zespoły taneczne posiadające w swoim repertuarze polskie tańce ludowe, zabawy taneczne prezentowane w formie autentycznej powyżej 40 roku życia”, II nagrodę zdobył Zespół Folklorystyczny “Śmiłowiónki” ze Śmiłowic oraz Kapela spod Kowala. I nagrodę w kategorii solistka a cappella otrzymała również pani Danuta Kaczmarek ze Śmiłowic.

Pragniemy pogratulować wszystkim uczestnikom festiwalu - bez wątpienia wasze występy są dowodem na to, że kultura kujawska jest żywa i prężnie się rozwija. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i nie możemy się doczekać kolejnych okazji do świętowania naszego dziedzictwa!

LINK: https://www.facebook.com/photo/?fbid=819696656854829&set=pcb.819700133521148

Koncert Starego Dobrego Małżeństwa

Koncert Starego Dobrego Małżeństwa w CCK-B okazał się niezapomnianym wydarzeniem. Artystyczne wykonanie, które zaprezentowali muzycy, zachwyciło zgromadzonych słuchaczy. Dźwięki ich utworów wypełniły salę, tworząc atmosferę pełną emocji i wspomnień. Dzięki Urzędowi Gminy Choceń, mieliśmy okazję doświadczyć tego magicznego wieczoru. Sala koncertowa wypełniona była po brzegi, a entuzjazm zgromadzonych fanów z całej Polski był odczuwalny w każdym utworze.

Skład zespołu SDM:

Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna

Wojciech Czemplik – skrzypce

Bolesław Pietraszkiewicz – gitary

Tomasz Pierzchniak – kontrabas, gitara basowa

Serdecznie dziękujemy organizatorom, jak przybyłej publiczności i zespołowi za ten magiczny wieczór pełen emocji i dobrej muzyki  – Wasza obecność sprawiła, że muzyka nabrała wyjątkowego znaczenia. Dziękujemy !

LINK: https://www.facebook.com/photo/?fbid=807419338082561&set=pcb.807420004749161

Zdjęcie po artykułem SDM 7226c

Wyniki Gminnego Konkursu Czytelniczego "Ferie z Książką 2024"

Dnia 25 marca w CCK-B odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ramach Gminnego Konkursu Czytelniczego "Ferie z Książką 2024". Konkurs ten, organizowany przez Szkołę Podstawową w Śmiłowicach we współpracy z CCK-B, świętował w tym roku swoją 18. edycję. Od lat koordynatorem wydarzenia jest Sławomir Gwardecki, któremu dziękujemy za długoletnią pracę, zaangażowanie oraz poświęcony czas w rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.Skład jury to: Agnieszka Przybysz, Danuta Nowicka, Teresa Zielińska, Ewa Wysińska i Aleksandra Warszawska, a także Sławomir Gwardecki. W tym roku wpłynęło do nas ok. 125 prac z czego Jury przyznało 50 nagród i wyróżnień, dwie nagrody dodatkowe, jedną nagrodę główną oraz nagrodę dla najbardziej zaangażowanej klasy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy .

Lista nagrodzonych w Gminnym Konkursie Czytelniczym Ferie z Książką:

Nagroda główna: Adrian Walewicz

Nagrody dodatkowe: Czajkowska Jessica, Czajkowska Oliwia

Nagroda dla najbardziej zaangażowanej klasy: otrzymała Klasa 3A z SP Choceń, której wychowawcą jest Anna Górska.

Kategoria 4 i 5 – latki:

MIEJSCE I: Bełkowski Jan

MIEJSCE I: Konwerski Michał

MIEJSCE II: Świątkowska Melania

MIEJSCE II: Lipiński Oliwier

MIEJSCE III: Wieczorek Nikodem

MIEJSCE III: Chrzanowska Nikola

MIEJSCE III: Gralewska Łucja

WYRÓŻNIENIE:

- Pracki Adam

- Stańczak Mikołaj

- Dynarski Mateusz

- Piekutowski Michał

- Bagiński Radosław

Kategoria „O” - klasy I

MIEJSCE I: Małkowski Kazimierz

MIEJSCE I: Kwiatkowska Zuzanna

MIEJSCE II: Urbańska Antonina

MIEJSCE II: Pracka Julia

MIEJSCE II: Jóźwiak Jan

MIEJSCE III: Czerwińska Alicja

MIEJSCE III: Bagiński Przemysław

MIEJSCE III: Piekutowski Mateusz

WYRÓŻNIENIE:

- Górska Oliwia

- Matusiak Amelia

- Nowakowski Gabriel

- Skuszewska Nadia Lena

Kategoria klasy II – III

MIEJSCE I: Kaszubowska Gabriela

MIEJSCE I: Nowak Antoni

MIEJSCE II: Karolak Aleks

MIEJSCE II: Wiliński Mateusz

MIEJSCE II: Fabijańska Julia

MIEJSCE II: Urbańska Hanna

MIEJSCE II: Bińkowska Łucja

MIEJSCE III:Wojtczak Aleksandra

MIEJSCE III: Dalmann Jan

WYRÓŻNIENIE:

- Zgliński Wiktor

- Drapiński Piotr

- Jułkowski Jakub

Kategoria klasy IV – VI

MIEJSCE I: Filipiak Sebastian

MIEJSCE II: Bazela Milena

MIEJSCE III: Janikowska Julia

WYRÓŻNIENIE:

- Drzewiecki Jacek

- Michalska Maja

Kategoria klasy VII – VIII

MIEJSCE I: Świątkowska Wiktoria

MIEJSCE II: Stolarska Dorota

MIEJSCE II: Jączak Julia

MIEJSCE III: Łukaszewicz Aleksandra

WYRÓŻNIENIE:

- Piotrowska Wiktoria

- Lewandowska Dominika

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom konkursu. Wasze prace świadczą o tym, że czytanie książek to nie tylko źródło przyjemności, ale także inspiracja do tworzenia własnej twórczości. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu .

Organizatorzy: SP Śmiłowice i CCK-B w Choceniu serdecznie dziękują wszystkim fundatorom nagród a szczególnie Panu Romanowi Nowakowskiemu Wójtowi Gminy Choceń, Pani Agnieszce Świątkowskiej Sekretarz Gminy Choceń i Zarządowi Stowarzyszenia dla Rozwoju Gminy Choceń .

Do zobaczenia w kolejnych edycjach konkursu !

LINK: https://www.facebook.com/photo/?fbid=794868862670942&set=pcb.794870182670810

Folklor to bogactwo kultury, które łączy pokolenia -Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kujawska” z Chocenia ma już 10 lat.

15 marca Choceńskie Centrum Kultury-Biblioteka zabrzmiało folklorem ponieważ w tym dniu odbył się jubileuszowy występ z okazji  10-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Kujawska”. Zespół powstał z inicjatywy dyrektora Choceńskiego Centrum Kultury- Biblioteka pana Ariela Malinowskiego na początku 2014 roku. Celem działalności zespołu było i jest kultywowanie tradycji folkloru Kujaw. W zespole występują trzy grupy : „Iskierki”, „Gąski” oraz grupa młodzieżowa. Dzieci mówią i śpiewają gwarą regionalną. Prezentowane przez nich kostiumy i rekwizyty, zgodne są z polską tradycją. Zespół posiada kilka wyróżnień za udział w festiwalach. Największym osiągnięciem jest zajęcie I miejsca podczas 46 Spotkań z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej w Ciechocinku oraz wyróżnienie grupy „Gąski” przyznane przez dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu na VIII Kasztelańskich Spotkaniach Folklorystycznych, I miejsce ex aequo podczas VII Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego w Brześciu Kujawskim zajęła grupa „Iskierki”. Członkowie zespołu są również aktorami w nagradzanych obrzędach ludowych, gdzie występują razem z  Kapelą i zespołem folklorystycznym „Śmiłowiónki”, którego gościliśmy wraz z kierownikiem Panią Danutą Kaczmarek. Nad całością czuwa kierownik zespołu  Pani Julia Skowrońska i kierownik muzyczny Pan Miłosz Kierzkowski. W trakcie uroczystości wyświetlono prezentację multimedialną, która w skrócie zobrazowała minione 10 lat.

 

W tym ważnym dla nas dniu nie zabrakło gości, którzy złożyli serdeczne życzenia.

 

Byli z nami:

 • Wójt Gminy Choceń Pan Roman Nowakowski,
 • Sekretarz Gminy Choceń Pani Agnieszka Świątkowska,
 • Skarbnik Gminy Choceń Pani Ilona Walczak,
 • Pani Poseł Joanna Borowiak,
 • Pani Poseł Anna Gembicka,
 • Pani Aneta Jędrzejewska i Pan Sławomir Kopyść Członkowie Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
 • Stanisław Pawlak Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
 • Starosta Włocławski Pan Roman Gołębiewski,
 • Radny Powiatu Włocławskiego Pan Dawid Dalmann,
 • Przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Dąbrowski wraz z radnymi,
 • Pani Beata Wąsik Kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas także sołtysi, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyrektorzy domów kultury i kierownicy jednostek organizacyjnych, prezesi stowarzyszeń, instruktorzy zajęć oraz rodziny dzieci z zespołu. Podziękowania kierujemy również dla „Radio HIT” we Włocławku za reportaż z wydarzenia. Dziękujemy wszystkim , którzy w choć najmniejszym stopniu przyczynili się do rozwoju Zespołu. Zaczynamy kolejną dekadę. Największe podziękowania należą się Wam Drodzy Rodzice za wytrwałość i pomoc w propagowaniu Folkloru Kujaw. Dziękujemy, że byliście z nami.

 

LINK DO ZDJĘĆ : https://www.facebook.com/photo/?fbid=790082829816212&set=pcb.790086259815869

Zdjęcie pod artykułem z linkiem f55f7

"Byłaś Serca Biciem…" - dwa koncerty z okazji Dnia Kobiet.

Jednym z najpiękniejszych przeżyć dla miłośników muzyki jest uczestnictwo w koncercie na żywo, gdzie można podziwiać talent i pasję artystów. Taką okazję mieliśmy 8 marca, kiedy to w CCK-B odbyły się dwa koncerty z okazji Dnia Kobiet, zatytułowane ,,Byłaś serca biciem”. Na scenie zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP ze Śmiłowic pod batutą KAPELMISTRZA Michała Bagińskiego, która zachwyciła publiczność swoim mistrzowskim wykonaniem utworów z różnych gatunków muzycznych. Orkiestra dęta to nie tylko instrumenty dęte blaszane i drewniane, ale także perkusja, pianino i gitara. Wszystkie te elementy tworzyły harmonijną i piękną muzykę, która zapadała w sercach i uszach każdego słuchacza.Koncert był nie tylko hołdem dla kobiet, ale także pokazem talentu i umiejętności młodych ludzi, którzy poświęcają swój czas i energię na rozwijanie swoich pasji. Nie zabrakło również wspaniałych wokalistów, którzy uświetnili występ orkiestry pięknym śpiewem:

 

- Mariusz Kosiński zaśpiewał utwór Zbigniewa Wodeckiego - “Zacznij od Bacha” oraz Jerzego Połomskiego “Bo z dziewczynami”,
- “Always look on the bright side of your life” – w wykonaniu Orkiestry Dętej,
- Katarzyna Marciszewska zaśpiewała utwór “Czas nas uczy pogody” oraz “Jesteś lekiem na całe zło”,
- Mażoretki zatańczyły do utworu “Made you look”, “No time To Die” oraz “Narco”,
- Justyna Malinowska zaśpiewała “I’m so excited”,
- Aleksandra Warszawska zaśpiewała “Meluzynę”,
- Bartosz Delewski zaśpiewał “Rzuć to wszystko co złe”,
- Michalina Gawłowska zaśpiewała “Ale jazz!”.

 

Koncert był niesamowity! Młodzieżowa Orkiestra Dęta bez wątpienia poruszyła serca wszystkich słuchaczy. Ten wyjątkowy koncert nie odbyłby się bez wspaniałego kapelmistrza i dyrygenta Michała Bagińskiego, któremu bardzo serdecznie dziękujemy, jak i wszystkim członkom orkiestry za ten pełen profesjonalizmu i dobrej muzyki koncert. Sala CCK-B była wypełniona po brzegi i zgromadziła podczas dwóch koncertów ponad 360 osób.

 

Nie zabrakło także pięknych życzeń dla każdej z Pań na sali od naszego gospodarza Gminy Choceń - Pana Wójta Romana Nowakowskiego. Za które bardzo Serdecznie Dziękujemy !


W czasie koncertu miło nam było gościć, Starostę Włocławskiego - Romana Gołębiewskiego, który przywiózł ze sobą kosz pełen słodkości. Serdecznie dziękujemy także Sekretarz Gminy Choceń - Pani Agnieszce Świątkowskiej, Radnemu Powiatu Włocławskiego - Dawidowi Dalmannowi, Prezesowi OSP ze Śmiłowic Mariuszowi Kieszkowskiemu oraz radnym Gminy Choceń za przybycie na ten wspaniały koncert. Dziękujemy także publiczności oraz wszystkim gościom, którzy przyjechali do nas z różnych zakątków gmin i powiatu włocławskiego !

 

Serdecznie dziękujemy także za pomoc w organizacji koncertu:
• Urzędowi Gminy Choceń za organizację poczęstunku dla wszystkich gości,
• Bis Arenie Tomaszowi Hoffmanowi,
• Brzeskiemu Centrum Kultury i Historii “Wahadło” wraz z Panią Dyrektor Agatą Kubajką.

Koncert “Byłaś serca biciem” był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich obecnych. Był to dowód na to, że muzyka łączy ludzi i sprawia, że świat staje się piękniejszy. Był to także sposób na podziękowanie kobietom za ich obecność, siłę i miłość. Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Śmiłowic pokazała, że jest jak rodzina, która wspiera się i inspiruje swoją muzyką. Dziękujemy wszystkim za obecność i za to, że byliście z nami.

LINK:https://www.facebook.com/photo/?fbid=786167863541042&set=pcb.786169963540832

Niezapomniane chwile z koncertu „Do Zakochania Jeden Krok” !

Za nami niezapomniane chwile pełne muzyki i emocji ! W Choceńskim Centrum Kultury-Biblioteka odbył się koncert, który na długo zostanie w naszych sercach. Chór „Mi Alegria” i grupa wokalna „Arte” dały z siebie wszystko, dostarczając nam niezwykłych wrażeń. Sala była wypełniona po brzegi, a atmosfera była niesamowita. Panie z chóru „Mi Alegria” oczarowały publiczność swoją gracją i talentem, śpiewając utwory takie jak „Do Zakochania Jeden Krok”, „Być Kobietą”, „Gdzie Ci Mężczyźni” oraz „Damą Być”, pod kierownictwem Pani Lidii Świątkowskiej. Grupa wokalna „Arte” również zachwyciła publiczność swoim ogromnym talentem wokalnym! Wokaliści pod kierownictwem Pani Katarzyny Kurkiewicz-Błaszczyk zaprezentowali takie utwory jak:

“Tyle Słońca w Całym Mieście” - Joanna Karska, Anna Łukaszewicz, Alicja Słupska, Lena Ćwiklińska

“Miękko i Czule” - Lena Ćwiklińska

“Serduszko Puka w Rytmie Cha Cha” - Zosia Świątkowska, Gabrysia Kaszubowska, Marianna Świątkowska, Maja Sobocińska

“Wiem, że Jesteś Tam” - Joanna Karska

“Małgośka” - Alicja Słupska

“Bratnie Dusze” - Zosia Świątkowska, Gabrysia Kaszubowska, Marianna Świątkowska, Maja Sobocińska

“Jestem Twoją Bajką” - Anna Łukaszewicz

“Nie Dokazuj” - Aleksandra Łukaszewicz

“Zaprowadź Mnie” - Lena Ćwiklińska

“O Mnie Się Nie Martw” - Amelia Karska

“Babę Zesłał Bóg” - Aleksandra Łukaszewicz, Lena Ćwiklińska, Amelia Karska

“Sex-Appeal” - Aleksandra Warszawska

“Chodź Pomaluj Mój Świat” - wspólny utwór wykonany przez wszystkich wokalistów

Publiczność była zachwycona koncertem grupy wokalnej ,,Arte" i chóru ,,Mi Alegria". Braw i oklasków nie było końca. W czasie koncertu towarzyszyli nam również wspaniali goście: Wójt Gminy Choceń Pan Roman Nowakowski, Członek zarządu województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Aneta Jędrzejewska oraz Przewodniczący Rady Gminy Józef Dąbrowski wraz z radnymi. Po koncercie wszyscy udaliśmy się na miły poczęstunek. Dziękujemy Urzędowi Gminy Choceń za pomoc przy realizacji koncertu oraz dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, naszej wspaniałej publiczności oraz wokalistom i chórowi za tak wspaniały koncert i miło spędzony czas !

LINK DO ZDJĘĆ : https://www.facebook.com/photo/?fbid=778184707672691&set=pcb.778186997672462

KONCERT ,,BYŁAŚ SERCA BICIEM ..." - 08.03.2024r. godz. 19:00

W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Śmiłowice oddajemy w Wasze ręce II godzinę koncertu "BYŁAŚ SERCA BICIEM ..."
08.03.2024r. godz. 19:00
Wystąpi: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Śmiłowice oraz wokaliści:
• Katarzyna Marciszewska,
• Justyna Malinowska,
• Michalina Gawłowska,
• Aleksandra Warszawska,
• Bartosz Delewski,

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO NABYCIA W CCK-B
Limit biletów na 1 osoba - 4 sztuki
tel. 54 444 72 81

Konkurs Czytelniczy - ,,Ferie z książką 2024"

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach oraz Choceńskie Centrum Kultury – Biblioteka zapraszają do udziału w Konkursie Czytelniczym „Ferie z książką 2024”.

REGULAMIN:

1. Cele konkursu:
Konkurs ma na celu szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Nawiązanie kontaktów czytelniczych oraz poznanie zasobów bibliotek gminnej
szkolnych i domowych.

2. Przebieg konkursu:
Konkurs polega na napisaniu pracy literackiej w dowolnej formie graficznej
(pisane ręcznie, pisane komputerowo, z rysunkami lub bez rysunków)
zachęcającej do przeczytania książki wcześniej wypożyczonej z bibliotek
gminnej szkolnej lub domowej. Konkurs nie dotyczy lektur szkolnych.

3. Uczestnicy:
W konkursie mogą wziąć udział wszystkie dzieci i młodzież zamieszkująca
nasza gminę lub chodząca do placówek szkolnych i przedszkolnych na terenie
naszej gminy.

4. Termin:
Prace pisemne należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej
w Śmiłowicach lub Choceńskiego Centrum Kultury - Biblioteki
w terminie do 04.03.2024.

5. Kryteria oceny pracy:
Prace pisemne mają charakteryzować: samodzielność (organizator w trakcie
oceny korzysta z programów antyplagiatowych), zgodność z tematem konkursu,
estetyka, czytelność pisma, poprawność ortograficzna oraz terminowość
wykonania.

6. Prace będą oceniane w 6 kategoriach wiekowych:
uczniowie przedszkola (prace plastyczne),
• uczniowie przedszkola 3-5 lat (prace plastyczne)
• klasy 0-I (dla uczniów 0 i kl. I prace mogą mieć formę wyłącznie
plastyczną),
• klasy II - III,
● klasy IV-VI,
• klasy VI- VIII,
•szkoły ponadpodstawowe

7. Opis pracy:
Prace powinny zawierać następujące informacje:
imię i nazwisko, klasa, szkoła autora pracy,
autor i tytuł przeczytanej książki,
imię i nazwisko opiekuna ucznia (nauczyciel prowadzący, bibliotekarz).

8. Nagrody:
Organizatorzy przygotowali nagrody dla najlepszych 3 prac w każdej kategorii
wiekowej oraz wyróżnienia.

9. Jury:
Prace w poszczególnych kategoriach wiekowych oceni profesjonalne jury
złożone z plastyków, nauczycieli i pracowników kultury.

10.Organizatorzy:
Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Choceń,
Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach,
Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka.

11. Fundatorzy nagród:
Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Choceń,
Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach,
Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka.

ZAPRASZAMY

„Choceńskie Zimowisko”- II Tydzień Ferii

Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Choceniu serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z klas 0-8 na „Choceńskie Zimowisko”, które odbędzie się w dniach 19-23 lutego 2024 roku. W programie czekają na Was różnorodne atrakcje:

 • Warsztaty plastyczne
 • Warsztaty muzyczne (pokaz instrumentów)
 • Spektakl teatralny pt. “Królowa Śniegu”
 • Opowieści ze świata bajek i książek z zaproszonym gościem
 • Warsztaty malarskie
 • Taneczne rozgrywki
 • Warsztaty z grafiki komputerowej
 • Zabawy edukacyjne, rozrywki i zadania kształcące

Każdy dzień zimowiska rozpocznie się zbiórką w Choceńskim Centrum Kultury - Bibliotece w godzinach 7:30 – 8:30. Następnie do 12:00 będą prowadzone zajęcia w CCK-B. Po południu, od 12:00 do 13:00, odbędą się zajęcia plastyczne, a także przewidziano poczęstunek. Zajęcia zakończą się o godzinie 15:00.

Zapisy na zimowisko przyjmowane są przez Choceńskie Centrum Kultury – Bibliotekę pod numerem telefonu: 54 444 72 81. Koszt uczestnictwa w zimowisku wynosi jedynie 20 złotych i jest płatny w CCK-B .