Koncert z okazji Dnia Kobiet

W niedzielę 14 marca 2021 roku w Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka odbył się wyjątkowy Koncert z okazji Dnia Kobiet. W związku z panującą pandemią COVID-19 sala widowiskowa mogła być wypełniona tylko w połowie. Zachowane zostały  wszystkie restrykcje reżimu sanitarnego.

Przyjemna i nastrojowa atmosfera tego wieczoru, pozwoliła na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków oraz sytuacji związanej z pandemią.
Koncert rozpoczęła trójka przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki i chęć podzielenia się swoimi emocjami poprzez nuty i słowa, czyli zespół „WieM”. Wokal Kuby Majorowskiego przy akompaniamencie Wojtka Kaniewskiego(gitara akustyczna) oraz Kamila Stawisińskiego (instrumenty klawiszowe) zachwycił i wprowadził uczestników koncertu w nostalgiczny i romantyczny nastrój. Na scenie rozbrzmiewały autorskie utwory zespołu m.in. Powiedz mi gdzie, Slowlife czy Mogło być lepiej.

Następnie na scenie zaprezentował się zespół założony przez Leszka Niteckiego. W czasach w których ciężko znaleźć chociaż jedną wolną minutę, członkowie zespołu każdą wolną chwilę poświęcają ich pasji, którą jest muzyka. Stąd też nazwa zespołu "Projekt po godzinach”.
Zespół zagrał w składzie:
Kuba Majorowski- wokal/frontman,

Wojtek Kaniewski- gitara elektryczna

Mariusz Kaniewski – gitara basowa

Lech Nitecki – gitara elektryczna

Piotr Rybicki – perkusja

Początkowo na scenie rozbrzmiewały balladowe utwory, lecz w późniejszej fazie koncertu nie zabrakło mocnego grania.
Oba występy zostały nagrodzone gorącymi brawami a publiczność na stojąco domagała się bisu. Czerwona jak cegła, rozgrzana jak piec była tego dnia sala widowiskowa CCKB. 
Wszystkim obecnym na koncercie Paniom złożone zostały życzenia oraz wręczono kwiaty.
Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do organizacji  tego koncertu. Kto wie, może to był jeden jedyny koncert w tym roku? Oby nie.

 

{gallery}2021/koncert-dzien-kobiet-2021-1{/gallery}

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4314611465233217&id=561773123850422

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet
Na scenie zaprezentują się: Projekt po godzinach, WieM.
Niedziela 14.03.2021
Godz. 17:00
Wstęp wolny


Koncert odbywać się będzie w reżimie sanitarnym
Ilość miejsc ograniczona
Serdecznie zapraszamy

Konkursy CCK-B - rozstrzygnięcie

W dniu 15.02.2021r. w Choceńskim Centrum Kultury-Biblioteka odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego „Ferie z książką”  oraz konkursu plastycznego „Trzej królowie, mędrcy ze wschodu”. Niestety, ze względu na panujący stan epidemiologiczny w Polsce, musieliśmy ograniczyć liczbę zaproszonych gości. W tym roku w CCK-B gościliśmy Wójta Gminy Choceń – Pana Romana Nowakowskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz – Panią Wiolettę Krysztoforską oraz ksiądza z Parafii pw. św. Idziego w Choceniu - Tadeusza Funka.  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zaprosiliśmy na rozstrzygnięcie tylko uczestników nagrodzonych miejscami I-III. Uroczystość została przeprowadzona z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Bardzo cieszy nas fakt, że mimo obecnej sytuacji w kraju nasze konkursy cieszyły się takim rozgłosem i dużą liczbą osób chętnych. Z przyjemnością możemy się pochwalić, że w tym roku otrzymaliśmy listownie pracę plastyczną z Częstochowy.  Oprócz tej miłej niespodzianki, otrzymaliśmy prace uczniów ze szkół w Choceniu, Śmiłowicach, Wilkowicach, Kruszynie oraz Baruchowie.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom  za zaszczycenie nas swoją obecnością. Ponadto bardzo chcielibyśmy podziękować Pani Agnieszce Przybysz oraz Pani Ewie Malinowskiej, które wzięły udział w pracach Jury.

Mamy nadzieję, że  następne planowane uroczystości przebiegną już z większą liczbą gości, bez ograniczeń i jak zawsze, w przyjemnej atmosferze. 

Do zobaczenia wkrótce!

Galeria: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=561773123850422&set=a.4232659200095111

Prezentacja: pobierz

 

Najaktywniejsi Czytelnicy w 2020r.

Rok 2020 już za nami!

Jest nam niezmiernie miło, że mimo stanu epidemiologicznego w Polsce nasi Czytelnicy nadal chętnie korzystają z zasobów bibliotecznych CCK-B.

Najaktywniejszymi czytelnikami w minionym roku byli:

1. Marek Ziółkowski - liczba książek wypożyczonych 198

2. Anna Bilęda - liczba książek wypożyczonych 151

3. Wiesława Paluszkiewicz - liczba książek wypożyczonych 127

4. Krystyna Ziółkowska - liczba książek wypożyczonych 108

5. Maria Zientara - liczba książek wypożyczonych 100

6. Danuta Karkowska - liczba książek wypożyczonych 96

7. Alicja Kaniewska - liczba książek wypożyczonych 93

8. Anna Kinasiewicz - liczba książek wypożyczonych 89

9. Danuta Ludwicka - liczba książek wypożyczonych 86

10. Elżbieta Laskowska - liczba książek wypożyczonych 74

Do zestawienia wykorzystaliśmy liczbę książek wypożyczonych w terminie 1.01. - 31.12.2020r.

Dla wszystkich wyróżnionych czekają pamiątkowe dyplomy w Bibliotece!

Gratulujemy!

Liczymy, że rok 2021r. będzie jeszcze bardziej „poczytniejszy”.

Wyniki konkursu plastycznego „Trzej królowie, mędrcy ze wschodu”2021r.

NAGRODY:

Kategoria I

 Miejsce I Łucja Bińkowska PN w  Choceniu

 Miejsce II Kamila Jędrzejewska SP im. Janusza Korczaka w Choceniu

 Miejsce III Zofia Wilczyńska PN w Choceniu

 Wyróżnienia

Gaja Wesołowska  PN w Choceniu ,

Fabian Kierzkowski SP im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

Kategoria II

 Miejsce I Roksana Walewicz  SP im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

 Miejsce II Aleksandra Łukaszewicz SP im. Janusza Korczaka w Choceniu

 Miejsce III Cecylia Nawrocka SP im. Janusza Korczaka w Choceniu

Wyróżnienia

 Julia Kierzkowska SP im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

 Antoni Wożniak SP w Baruchowie

Kategoria III

 Miejsce I Aleksander Kwiatkowski SP w Wilkowicach

 Miejsce II Weronika Ujma SP w Częstochowie

 Miejsce III Filip Grochowina SP im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

Wyróżnienia

Julia Przybysz SP w Wilkowicach

Paulina Pawlak SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie

Wszystkim  gratulujemy

O terminie odbioru nagród poinformujemy w najbliższym czasie.

Koncert kolęd

Rok 2020 był dla Nas wszystkich specyficznym czasem. Życie publiczne, wydarzenia i zajęcia kulturalne,  nabrały nowego wymiaru. Większość wydarzeń odwołano, inne przeniosły się do sieci.
Choć do końca każdy wierzył, że będzie inaczej - to szara rzeczywistość i pandemia nakreśliły swój scenariusz. W CCKB odwołano Jarmark Bożonarodzeniowy, Koncert Kolęd oraz Orszak Trzech Króli.  Chcąc oddać namiastkę świątecznego ducha Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Śmiłowice przygotowała koncert kolęd do obejrzenia którego serdecznie zachęcamy.
W roku 2021 życzymy wszystkim powrotu do normalności i do szybkiego zobaczenia.

https://fb.watch/2QiPD1JFbH/

BIBLIOTEKA ZNÓW OTWARTA!

Od 30 listopada będzie możliwe wejście do Biblioteki.  Dla bezpieczeństwa Czytelników i pracowników CCK-B wolny dostęp do księgozbioru w dalszym ciągu będzie ograniczony.

Aby uniknąć kolejek i zapewnić Wam bezpieczeństwo pozycje książkowe można zamówić w następujący sposób:

Internetowo poprzez założenie konta w systemie bibliotecznym, gdzie można wyprzedzić kolejkę i zamówić interesujące pozycje książkowe online pod linkiem https://xn--szukamksiki-4kb16m.pl/SkNewWeb/bstart/1259 

Telefonicznie pod nr tel. 54 444 72 81

W czasie odbioru książek obowiązuje nakaz noszenia rękawiczek jednorazowych oraz maseczek ochronnych  (tę funkcję może pełnić też chusta lub szalik szczelnie zasłaniające usta i nos) oraz dezynfekcja rękawic płynem umieszczonym wewnątrz budynku.

Odstęp między osobami min. 2 m.

Po przyjęciu zwrotów książki poddane są kwarantannie, prosimy o wyrozumiałość w dostępności wybranych pozycji książkowych.

Zajęcia kulturalne prowadzone w CCK-B do 27 grudnia 2020r. zostają zawieszone.

Wakacje z książką

20-tego października 2020r. o godz.9.00 w CCK-B odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV-tej edycji konkursu czytelniczego „Wakacje z książką”. W tym roku, pomimo panującego stanu epidemicznego w Polsce, nasz konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Do Naszej Biblioteki wpłynęło 68 prac z czego 43 zostało nagrodzonych. Dyplomy wraz z nagrodami wręczał Dyrektor Choceńskiego Centrum Kultury-Biblioteka Pan Ariel Malinowski.

Prace były oceniane przez Panią Ewę Malinowską oraz pracowników CCK-B. 

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Choceń Panu Romanowi Nowakowskiemu oraz Stowarzyszeniu Lokalnej Grupy Działania Dorzecza Zgłowiączki za ufundowanie nagród dla niżej wymienionych uczestników konkursu.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości w obliczu pandemii.

Rok 2020 pod względem kulturalnym rządzi się swoimi prawami. W tym roku ze względu na pandemię świętowanie przybrało skromniejszy wymiar. Chociaż instytucje kultury są zamknięte dla publiczności, nie rezygnujemy ze świątecznych planów i zapraszamy mieszkańców na wspólne wydarzenie w sieci. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Śmiłowicach oraz adepci ogniska muzycznego Choceńskiego Centrum Kultury przygotowali aranżacje utworów patriotycznych.
Orkiestra zagrała ”Hymn państwowy”, „Marsz I Brygady” oraz „Róża czerwonobiało kwitnie bez” czyli muzykę z filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Młodzi muzycy z CCKB zaprezentowali : „Szarą piechotę”, „Ciszę, modlitwę katyńską” oraz „Marsz, marsz Polonia”

Zachęcamy do wspólnego celebrowania 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyków przygotowali: Michał Bagiński i Miłosz Kierzkowski.


Przy drzwiach zamkniętych

REGULAMIN USŁUGI
„Przy drzwiach zamkniętych”

Na podstawie § 6 ust. 11a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń,
nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzono ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i naukowe, działające samodzielnie
lub wchodzące w skład innej instytucji kultury, polegające na zakazie:

  • udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom,
  • organizacji wydarzeń z udziałem publiczności – z wyłączeniem działań prowadzonych
    za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (online).
  • 1.

Czytaj więcej...

Książka do domu

REGULAMIN USŁUGI
„Książka do domu”

  • 1.

1. Usługa „Książka do domu” skierowana jest do osób starszych, chorych, niepełnosprawnych ruchowo, zamieszkałych na terenie Gminy Choceń.

2. Usługa dostawy i odbioru książek jest bezpłatna.

3.Książki można zamawiać telefonicznie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 18.00. tel. 54 444 82 71 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Książki będą dostarczane do domów czytelników przez pracowników Choceńskiego Centrum Kultury-Biblioteka raz w tygodniu – w piątek, po wcześniejszym ustaleniu konkretnej godziny.

5. Przy zapisie Czytelnik powinien:

a)  okazać aktualny dokument tożsamości,

b) wypełnić kartę zapisu i zobowiązań

Czytaj więcej...