MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK 2023

Drodzy najmłodsi Czytelnicy!

Nie zapominamy o wypożyczaniu i czytaniu książeczek, a także zbieraniu naklejek.

W dalszym ciągu przypominamy i zachęcamy do udziału:

->CCK-B bierze udział w projekcie "MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK".

Zapiszcie swoje pociechy do naszej Biblioteki !

  • dziecko otrzyma:

- WYPRAWKĘ MAŁEGO CZYTELNIKA,

- KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA, NA KTÓREJ BĘDZIE ZBIERAŁO NAKLEJKI.

Projekt przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Więcej informacji: w naszej siedzibie pod numerem tel. (54) 444 72 81.

Ostanie spotkanie DKK upłynęło w miłej atmosferze ...

Nasze klubowiczki dyskutowały na temat książki Jacka Pałkiewicza pt. ,,Dubaj". Książka wywołała pozytywne wrażenia oraz zaciekawiła swoją niezwykłą historią. Z okazji 10-lecia CCK-B oraz Dyskusyjnego Klubu Książki wznieśliśmy toast za minione lata i kolejną przyszłość . Dziękujemy za miło spędzony wspólnie czas !!!!!

Pierwsze spotkania DKK w 2020r.

Styczniowe spotkanie DKK upłynęło w miłej atmosferze. Oprócz dyskusji nad treścią książki poruszane były również inne tematy. Podsumowałyśmy przeczytane  w minionym roku książki . Podziękowałam klubowiczkom za pomoc i czynny udział w organizowaniu różnych imprez. Mam nadzieję , że ten rok oprócz dyskusji nad książką,  upłynie nam przy owocnej współpracy. Kolejne spotkanie już niebawem. Tematem do przemyśleń będzie książka  Hanyay Yanagihary „Ludzie na drzewach”.

Czytaj więcej...

Wizyta w bibliotece

7 listopada odwiedziły nas dzieci z klasy I ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Choceniu wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Waliszewską. Tematyką spotkania było święto 11 LISTOPOADA- DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI.
Na początek dzieci zapoznały się z regulaminem naszej Biblioteki, poznały prośby i życzenia książki oraz dowiedziały się jak należy je szanować. Uczniowie wysłuchali wierszyków: „ Jedenasty Listopada”, „Rozmowa z orłem”,
„Ojczyzna wolna!”, „Do moich synów”, „Warczą karabiny”, „Pierwsza kadrowa”,„Przysięga”
. Wszystkie były związane ze świętem Dnia Niepodległości. Z wielką ciekawością i zainteresowaniem maluchy wysłuchały również „Legendy o Warsie i Sawie”. Na zakończenie spotkania dzieci zostały oprowadzone po Bibliotece i zapoznały się z księgozbiorem podręcznym. Dowiedziały się także gdzie znajduje się literatura dla dzieci i młodzieży, gdzie
dla dorosłych oraz w jaki sposób poukładane są książki na półkach. Na pożegnanie maluchy wręczyły własnoręcznie wykonane biało- czerwone kwiatki.

 

Galeria: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2318529021508148&id=561773123850422&__xts__[0]=68.ARDvTe3s95fwxme5QF5_Wt3iCTVv4C-n5WQviNAyCiyvWMI2pVzUMXk90SAb8MEVO0do5F39gJHHYYwfaR5e0YczUyi16EPpiHUZPK4LpvDrUB8n6bBeMdwbW6U4xRstaJq_ZzFXMbLjZlB66Jrc_IEpxoc1NvX7-OZ35zBs_oed2FS_PWcZAuJ9RNA767GE-ET-Ei95Yag&__tn__=-R

 

Konkurs „Wakacje z książką”

Choceńskie Centrum Kultury – Biblioteka zaprasza do udziału w Konkursie Czytelniczym  „Wakacje  z książką”

Kolejny raz zachęcamy, żeby w czasie wakacji każdy młody człowiek poświęcił kilka chwil na czytanie książek. Dbając o tradycyjne wartości, jakimi są umiejętność czytania i pisania,  Choceńskie Centrum Kultury – Biblioteka pragnie zaprosić uczniów do wzięcia udziału w konkursie literackim polegającym na przeczytaniu i zachęceniu innych do przeczytania książki. Organizatorzy mają nadzieję, że czytanie książek nawet w dzisiejszych czasach może stać się ciekawą przygodą w czasie wakacji.

Czytaj więcej...

Spotkanie DKK

Tradycyjnie w majowy czwartek spotkały się klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki. Cieszy mnie fakt , że do naszego klubu przybyła kolejna klubowiczka. Na spotkaniu omawiana była książka Pawła Huella „ Śpiewaj ogrody”. Magiczna , misternie skonstruowana powieść o wielokulturowym świecie, w którym przenikały się różne tradycje i nacje. O muzyce w cieniu Hitlera, domu w cieniu zbrodni, miłości w cieniu wojny. I o niezwykłej przyjaźni małego chłopca z piękną Gretą. Następne spotkanie już w czerwcu . Dyskusja będzie na temat książki Richarda Paula Evans’a „ Obietnica pod jemiołą”.

Książka „Ciemno, prawie noc” Joanna Bator

Książka Joanny Bator „Ciemno, prawie noc” była tematem kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Panie skomentowały ją krótko : czytało się ciężko, występowało w niej samo zło, patologia, dużo różnorodnych wątków. Tematyka mroczna , okrutna . Nie doszukały się w niej niczego pozytywnego. Oceniły ją bardzo słabo. Zobaczymy jakie emocje przyniesie książka Pawła Huelle „Śpiewaj ogrody”.

Ferie z książką 2018

15 marca 2018 r. w CCK-B w Choceniu nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Czytelniczego „Ferie z książką 2018” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Śmiłowicach i Choceńskie Centrum Kultury-Biblioteka.   Konkurs miał na celu wypromowanie wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa i umiejętności korzystania z zasobów bibliotek znajdujących się na terenie naszej gminy. W konkursie wzięło udział 134 młodych czytelników. Organizatorzy w ramach popularyzacji czytelnictwa nagrodzili wszystkich najmłodszych i wielu starszych uczestników. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni obok pamiątkowych dyplomów jak przystało na konkurs czytelniczy otrzymali również nagrody książkowe.W tym roku nagrody wręczali Pani Agnieszka Świątkowska – Sekretarz Gminy Choceń oraz członkinie komisji konkursowej w składzie Pani Irena Jarząb -Rutkowska, Pani Danuta Nowicka, Elżbieta Piwińska, Sabina de Koninck i Pani Ewa Wysińska.

Czytaj więcej...

Spotkanie DKK

Ostatnie spotkanie upłynęło na dyskusji  sagi żydowskiej Bena Eltona pt.” Dwaj Bracia”. Autor oparł książkę na autentycznych losach swojej rodziny. Przenosi czytelników w najmroczniejsze czasy jakie przeżyła ludzkość. Jest rok 1920, Berlin. Niemiecka żydówka rodzi  Paulusa i Ottona. W Monachium powstaje zbrodnicza NSDAP. Losy bliźniaków wydają się przesądzone. Jeden z chłopców trafia do szkoły kadr Wehrmachtu i SS, drugi walczy na froncie. W imię miłości do tej samej dziewczyny. Jeden kieruje się sercem, drugi rozumem. Czy kłamstwo i zdrada to jedyna gwarancja przeżycia ? Czy los można przekupić, a miłość jest rzeczywiście ślepa? Wojna się kończy, ale życie pisze najbardziej nieoczekiwane scenariusze dla tych co przeżyli. Takie zagadnienia postawiły sobie do  omówienia uczestniczki klubu.  Na zakończenie Panie doszły do wniosku, że tematyka książki tak bardzo wpisuje się w dzisiejszą, społeczną „burzę” krajową i międzynarodową.  Tematem następnego spotkania będzie książka Joanny Bator „Ciemno, prawie noc”. Z niecierpliwością czekamy na opinię jaką  wydadzą Panie z DKK.

DKK po raz pierwszy w 2018 roku

Styczniowe spotkanie DKK upłynęło na dyskusji książki  Sylwii  Chutnik  „ W krainie czarów”. Kraina czarów to cykl opowiadań o szczególnej narracji, zaskakujących metaforach i ciekawym stylu. Autorka dotyka smutnych spraw poprzez ukazywanie ludzi , zwłaszcza kobiet – zagubionych, skrzywdzonych, żyjących gdzieś na marginesie społeczeństwa, nie w centrum życia. Autorka za pomocą swoich bohaterów przelewa panujący żal do obecnych czasów, gorycz oraz smutek, bezradność do panującego brutalnego życia międzywojennego. Na koniec spotkania klubowiczki podsumowały przeczytane książki w roku 2017 a były  to – Listy do Małgosi, Gołębiarki, Złote okulary, Góra Tajget, Piaty Beatles, Opowieści radiowe i telewizyjne, Deszczowa noc, Guguły, Wyznaje. Wszystkie te książki łączyło życie ,problemy, wojna, umieranie, są bardzo ciekawe i warte przeczytania. Na zakończenie podziękowałam moim członkiniom klubu za miłą i owocną współpracę w 2017 roku. Panie bardzo chętnie zasiadały w Jury podczas organizowania przez CCKB konkursów, chętnie sprawdzały prace literackie przeznaczone  na różne konkursy, brały udział w akcji „Czytanie na dywanie” czytając bajki przedszkolakom i uczniom z klas „0”. Czynnie wzięły udział w Narodowym Czytaniu czytając fragmenty „Wesela”, które po raz pierwszy było zorganizowane w CCKB. Mam nadzieje , że ten rok oprócz dyskusji nad książką także upłynie nam przy owocnej współpracy. Następna książką  o której będziemy dyskutować w lutym  to „Dwaj bracia” Bena Eltona.