Zaproszenie na kolejną XIII edycję Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach.

http://www.cck.chocen.pl/8-aktualnosci/298-zaproszenie-na-kolejna-xiii-edycje-miedzyszkolnego-konkursu-poetyckiego-im-leona-stankiewicza-w-smilowicach.html
100%auto
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach przesyła zaproszenie na kolejną XIII edycję Międzys [...]

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach przesyła zaproszenie na kolejną XIII edycję Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach.W związku z prowadzonym strajkiem nauczycieli i z tym związanymi trudnościami w kontaktach z uczniami nieprzebywającymi w tym czasie w szkołach zwracamy się z serdeczną prośbą do dyrekcji szkół, bibliotek i nauczycieli języka polskiego o pomoc w przekazaniu naszego zaproszenia  uczniom uzdolnionym i zainteresowanym twórczością poetycką. Jeszcze raz zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

 

XIII edycja Międzyszkolnego Konkurs Poetyckiego    im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach

ORGANIZATOR KONKURSU

Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach

PATRONAT HONOROWY

Wójt Gminy Choceń        

Kujawsko - Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalne

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Zgłowiączki”

Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Choceń

PATRONAT MEDIALNY

 „Wiadomości Choceńskie”

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach z wielka przyjemnością ma zaszczyt zaprosić na kolejną XIII edycję Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza. Konkurs od 12 lat cieszy się dużym zainteresowaniem wielu młodych poetów. Systematycznie bierze w nim udział ponad stu uczestników całej Polski. Organizatorzy otrzymują kilkaset wierszy. Konkurs daje szansę rzetelnej oceny nadesłanych utworów oraz możliwość spotkania ze znanymi w regionie poetami. Organizatorom ze swej strony szczególnie zależy na uczestnictwie najmłodszych, debiutujących „poetów” oraz starszej, piszącej do szuflady” młodzieży.

Dyrektor SP Śmiłowice

 Sławomir Gwardecki 

Regulamin        
XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach

Cele konkursu:
- przybliżenie postaci kujawskiego poety Leona Stankiewicza,

- zainteresowanie dzieci i młodzieży twórczością poetycką,
- promocja młodych twórców,
- stworzenie autorom możliwości zaprezentowania swoich utworów.
Regulamin konkursu

 1. 1. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i członków grup literackich.
 2. 2. Konkurs organizowany jest w 4 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe ( klasy I - III i IV -VIII), po raz ostatni klasy gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne.
 3. 3. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie od 1 do 3 utworów. Utwory powinny być podpisane godłem i nadesłane w 3 egzemplarzach (może być wersja elektroniczna z godłem). Do zestawu wierszy trzeba dołączyć zaklejoną kopertę z godłem oraz grupą wiekowa autora. Koperta powinna zawierać dane: imię i nazwisko autora, adres, numer telefonu, nazwę szkoły i ewentualnie dane opiekuna.
  4. Na konkurs nie należy przysyłać prac: niesamodzielnych, wcześniej publikowanych lub nagradzanych w innych konkursach.
  5. Tematyka prac jest dowolna.
  6. Prace należy dostarczyć do 22 maja br. na adres: Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach, Śmiłowice 98, 87 – 850 Choceń lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (z dopiskiem Konkurs Poetycki).
 4. 7. Oceny utworów dokona jury powołane przez organizatora.
  8. Organizator przewiduje przyznanie: I, II i III nagrody w 4 kategoriach wiekowych, wyróżnień indywidualnych oraz wyróżnień dla szkół uczestniczących w konkursie. Jedną z form nagrody będzie publikacja nagrodzonych utworów m.in. na stronach: q4, KPCEN Włocławek, LGD i innych.
 5. 9. Nagrodzone oraz wyróżnione utwory zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności podczas spotkania podsumowującego wyniki konkursu.
 6. 10. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz prezentacja wyróżnionych utworów planowana jest w piątek 7czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach. O szczegółach finału uczestnicy zostaną poinformowani drogą pocztową oraz za pośrednictwem portali q4.pl, www.chocen.pl.
 7. 11. Organizator nie zwraca nadesłanych tekstów i jednocześnie zastrzega sobie możliwość publicznego prezentowania i wykorzystywania nagrodzonych utworów.
 8. 12. Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą autora na publikację danych osobowych i wykorzystanie do publikacji nagrodzonych utworów przez organizatora.
  13. W sprawach spornych lub nieujętych w regulaminie decyzję podejmują organizatorzy.

 

Osoba odpowiedzialna: Sławomir Gwardecki  tel. 608576277, 054 284 51 86