LOADING
http://cck.chocen.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.Clipboard02gk-is-87.jpg
http://cck.chocen.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.Clipboard03gk-is-87.jpg

Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka

Konkurs czytelniczy "Ferie z książką"

Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach oraz Choceńskie Centrum Kultury – Biblioteka zapraszają do udziału w Konkursie Czytelniczym „Ferie z książką”

Kolejny raz zachęcamy, żeby w czasie ferii zimowych każdy młody człowiek poświęcił kilka chwil na czytanie książek. Dbając o tradycyjne wartości, jakimi są umiejętność czytania i pisania, Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach oraz Choceńskie Centrum Kultury – Biblioteka pragną zaprosić uczniów do wzięcia udziału w konkursie literackim polegającym na przeczytaniu i zachęceniu innych do przeczytania książki. Organizatorzy mają nadzieję, że czytanie książek nawet w dzisiejszych czasach może stać się ciekawą przygodą w czasie ferii.

Czytaj więcej: Konkurs czytelniczy "Ferie z książką"

Czytaj w bibliotece

Biblioteka zachęca dorosłych, przede wszystkim rodziców do codziennego głośnego  czytania dzieciom, nie tylko w domu, ale także w bibliotece. W ramach tej akcji w naszej bibliotece odbywają się cykliczne piątkowe spotkania z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola w Choceniu. Uważamy, że czytanie dziecku,/ jak potwierdzają naukowe badania/- buduje więź między dorosłym i dzieckiem, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, kształtuje nawyk czytania, ułatwia naukę, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów. Cytując  noblistkę Wisławę Szymborską ”czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Czytaj więcej: Czytaj w bibliotece

Dotacja Biblioteki Narodowej na nowości wydawnicze!

Biblioteka nasza dzięki udziałowi w Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”- Priorytet 1, otrzymała dotację w kwocie-4.586,-zł na zakup nowości.

Czytaj więcej: Dotacja Biblioteki Narodowej na nowości wydawnicze!

„Cała Polska czyta w bibliotekach”

Zgodnie z myślą noblistki W. Szymborskiej , że” Czytanie książek jest najpiękniejszą zabawą jaką sobie ludzkość wymyśliła”, w ramach programu „Cała Polska czyta w bibliotekach” zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola Niepublicznego w Choceniu do wspólnego czytania wierszy i bajek.

Czytaj więcej: „Cała Polska czyta w bibliotekach”

GMINNY KONKURS CZYTELNICZY FERIE Z KSIĄŻKĄ 2015

 23 marca 2015 r.  w Choceńskim Centrum Kultury -€“ Bibliotece uroczyście rozstrzygnięto Gminny Konkurs Czytelniczy Ferie z Książką 2015. Na konkurs nadesłano ponad 150 prac. Jury w składzie – Barbara Kamińska, Ewa Wysińska, Jerzy Donajczyk wyróżniły 36 prac z przedszkoli i szkół podstawowych z Chocenia, Śmiłowic, Wilkowic oraz miejscowego gimnazjum.

Czytaj więcej: GMINNY KONKURS CZYTELNICZY FERIE Z KSIĄŻKĄ 2015

Gość DKK

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”- tak  zatytuowała  swoje spotkanie autorskie Pani Jolanta Szwalbe na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki  działającego przy choceńskiej bibliotece w dniu 26 czerwca 2014r.

Czytaj więcej: Gość DKK

Promocja książki "Kłóbka- wieś na szlaku chopinowskim "

W dniu 27 czerwca 2014r.o godz. 17-tej odbyła się promocja książki pt. „Kłóbka – wieś na szlaku chopinowskim”  autorstwa  Arkadiusza   Ciechalskiego /byłego mieszkańca Chocenia/  w Choceńskim Centrum Kultury- Bibliotece. W spotkaniu uczestniczyli także Państwo Urszula i Bogdan Lisowscy z Kłóbki, którzy wspólnie z Panem Ciechalskim  opowiadali o  książce.

Czytaj więcej: Promocja książki "Kłóbka- wieś na szlaku chopinowskim "

Dotacja Biblioteki Narodowej na nowości wydawnicze

Dzięki udziałowi w Programie Biblioteki Narodowej Priorytet 1- Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek, nasza biblioteka otrzymała dotację w kwocie 3.742,- zł na zakup nowości wydawniczych. Zgodnie z regulaminem programu 1/3 dotacji należy obowiązkowo przeznaczyć na zakup publikacji dla dzieci i młodzieży. Młodzi czytelnicy otrzymają zatem do dyspozycji nowości za 1.248,-zł.

Czytaj więcej: Dotacja Biblioteki Narodowej na nowości wydawnicze

Warto odwiedzić

 

 

 

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec