Konkursy CCK-B - rozstrzygnięcie

W dniu 15.02.2021r. w Choceńskim Centrum Kultury-Biblioteka odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego „Ferie z książką”  oraz konkursu plastycznego „Trzej królowie, mędrcy ze wschodu”. Niestety, ze względu na panujący stan epidemiologiczny w Polsce, musieliśmy ograniczyć liczbę zaproszonych gości. W tym roku w CCK-B gościliśmy Wójta Gminy Choceń – Pana Romana Nowakowskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Wajcowicz – Panią Wiolettę Krysztoforską oraz ksiądza z Parafii pw. św. Idziego w Choceniu - Tadeusza Funka.  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zaprosiliśmy na rozstrzygnięcie tylko uczestników nagrodzonych miejscami I-III. Uroczystość została przeprowadzona z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Bardzo cieszy nas fakt, że mimo obecnej sytuacji w kraju nasze konkursy cieszyły się takim rozgłosem i dużą liczbą osób chętnych. Z przyjemnością możemy się pochwalić, że w tym roku otrzymaliśmy listownie pracę plastyczną z Częstochowy.  Oprócz tej miłej niespodzianki, otrzymaliśmy prace uczniów ze szkół w Choceniu, Śmiłowicach, Wilkowicach, Kruszynie oraz Baruchowie.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom  za zaszczycenie nas swoją obecnością. Ponadto bardzo chcielibyśmy podziękować Pani Agnieszce Przybysz oraz Pani Ewie Malinowskiej, które wzięły udział w pracach Jury.

Mamy nadzieję, że  następne planowane uroczystości przebiegną już z większą liczbą gości, bez ograniczeń i jak zawsze, w przyjemnej atmosferze. 

Do zobaczenia wkrótce!

Galeria: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=561773123850422&set=a.4232659200095111

Prezentacja: pobierz

 

Najaktywniejsi Czytelnicy w 2020r.

Rok 2020 już za nami!

Jest nam niezmiernie miło, że mimo stanu epidemiologicznego w Polsce nasi Czytelnicy nadal chętnie korzystają z zasobów bibliotecznych CCK-B.

Najaktywniejszymi czytelnikami w minionym roku byli:

1. Marek Ziółkowski - liczba książek wypożyczonych 198

2. Anna Bilęda - liczba książek wypożyczonych 151

3. Wiesława Paluszkiewicz - liczba książek wypożyczonych 127

4. Krystyna Ziółkowska - liczba książek wypożyczonych 108

5. Maria Zientara - liczba książek wypożyczonych 100

6. Danuta Karkowska - liczba książek wypożyczonych 96

7. Alicja Kaniewska - liczba książek wypożyczonych 93

8. Anna Kinasiewicz - liczba książek wypożyczonych 89

9. Danuta Ludwicka - liczba książek wypożyczonych 86

10. Elżbieta Laskowska - liczba książek wypożyczonych 74

Do zestawienia wykorzystaliśmy liczbę książek wypożyczonych w terminie 1.01. - 31.12.2020r.

Dla wszystkich wyróżnionych czekają pamiątkowe dyplomy w Bibliotece!

Gratulujemy!

Liczymy, że rok 2021r. będzie jeszcze bardziej „poczytniejszy”.

Wyniki konkursu plastycznego „Trzej królowie, mędrcy ze wschodu”2021r.

NAGRODY:

Kategoria I

 Miejsce I Łucja Bińkowska PN w  Choceniu

 Miejsce II Kamila Jędrzejewska SP im. Janusza Korczaka w Choceniu

 Miejsce III Zofia Wilczyńska PN w Choceniu

 Wyróżnienia

Gaja Wesołowska  PN w Choceniu ,

Fabian Kierzkowski SP im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

Kategoria II

 Miejsce I Roksana Walewicz  SP im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

 Miejsce II Aleksandra Łukaszewicz SP im. Janusza Korczaka w Choceniu

 Miejsce III Cecylia Nawrocka SP im. Janusza Korczaka w Choceniu

Wyróżnienia

 Julia Kierzkowska SP im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

 Antoni Wożniak SP w Baruchowie

Kategoria III

 Miejsce I Aleksander Kwiatkowski SP w Wilkowicach

 Miejsce II Weronika Ujma SP w Częstochowie

 Miejsce III Filip Grochowina SP im. Anny Wajcowicz w Śmiłowicach

Wyróżnienia

Julia Przybysz SP w Wilkowicach

Paulina Pawlak SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie

Wszystkim  gratulujemy

O terminie odbioru nagród poinformujemy w najbliższym czasie.

Koncert kolęd

Rok 2020 był dla Nas wszystkich specyficznym czasem. Życie publiczne, wydarzenia i zajęcia kulturalne,  nabrały nowego wymiaru. Większość wydarzeń odwołano, inne przeniosły się do sieci.
Choć do końca każdy wierzył, że będzie inaczej - to szara rzeczywistość i pandemia nakreśliły swój scenariusz. W CCKB odwołano Jarmark Bożonarodzeniowy, Koncert Kolęd oraz Orszak Trzech Króli.  Chcąc oddać namiastkę świątecznego ducha Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Śmiłowice przygotowała koncert kolęd do obejrzenia którego serdecznie zachęcamy.
W roku 2021 życzymy wszystkim powrotu do normalności i do szybkiego zobaczenia.

https://fb.watch/2QiPD1JFbH/

BIBLIOTEKA ZNÓW OTWARTA!

Od 30 listopada będzie możliwe wejście do Biblioteki.  Dla bezpieczeństwa Czytelników i pracowników CCK-B wolny dostęp do księgozbioru w dalszym ciągu będzie ograniczony.

Aby uniknąć kolejek i zapewnić Wam bezpieczeństwo pozycje książkowe można zamówić w następujący sposób:

Internetowo poprzez założenie konta w systemie bibliotecznym, gdzie można wyprzedzić kolejkę i zamówić interesujące pozycje książkowe online pod linkiem https://xn--szukamksiki-4kb16m.pl/SkNewWeb/bstart/1259 

Telefonicznie pod nr tel. 54 444 72 81

W czasie odbioru książek obowiązuje nakaz noszenia rękawiczek jednorazowych oraz maseczek ochronnych  (tę funkcję może pełnić też chusta lub szalik szczelnie zasłaniające usta i nos) oraz dezynfekcja rękawic płynem umieszczonym wewnątrz budynku.

Odstęp między osobami min. 2 m.

Po przyjęciu zwrotów książki poddane są kwarantannie, prosimy o wyrozumiałość w dostępności wybranych pozycji książkowych.

Zajęcia kulturalne prowadzone w CCK-B do 27 grudnia 2020r. zostają zawieszone.

Wakacje z książką

20-tego października 2020r. o godz.9.00 w CCK-B odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV-tej edycji konkursu czytelniczego „Wakacje z książką”. W tym roku, pomimo panującego stanu epidemicznego w Polsce, nasz konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Do Naszej Biblioteki wpłynęło 68 prac z czego 43 zostało nagrodzonych. Dyplomy wraz z nagrodami wręczał Dyrektor Choceńskiego Centrum Kultury-Biblioteka Pan Ariel Malinowski.

Prace były oceniane przez Panią Ewę Malinowską oraz pracowników CCK-B. 

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Choceń Panu Romanowi Nowakowskiemu oraz Stowarzyszeniu Lokalnej Grupy Działania Dorzecza Zgłowiączki za ufundowanie nagród dla niżej wymienionych uczestników konkursu.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości w obliczu pandemii.

Rok 2020 pod względem kulturalnym rządzi się swoimi prawami. W tym roku ze względu na pandemię świętowanie przybrało skromniejszy wymiar. Chociaż instytucje kultury są zamknięte dla publiczności, nie rezygnujemy ze świątecznych planów i zapraszamy mieszkańców na wspólne wydarzenie w sieci. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Śmiłowicach oraz adepci ogniska muzycznego Choceńskiego Centrum Kultury przygotowali aranżacje utworów patriotycznych.
Orkiestra zagrała ”Hymn państwowy”, „Marsz I Brygady” oraz „Róża czerwonobiało kwitnie bez” czyli muzykę z filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Młodzi muzycy z CCKB zaprezentowali : „Szarą piechotę”, „Ciszę, modlitwę katyńską” oraz „Marsz, marsz Polonia”

Zachęcamy do wspólnego celebrowania 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyków przygotowali: Michał Bagiński i Miłosz Kierzkowski.


Przy drzwiach zamkniętych

REGULAMIN USŁUGI
„Przy drzwiach zamkniętych”

Na podstawie § 6 ust. 11a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń,
nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzono ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i naukowe, działające samodzielnie
lub wchodzące w skład innej instytucji kultury, polegające na zakazie:

  • udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom,
  • organizacji wydarzeń z udziałem publiczności – z wyłączeniem działań prowadzonych
    za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (online).
  • 1.

Czytaj więcej...

Książka do domu

REGULAMIN USŁUGI
„Książka do domu”

  • 1.

1. Usługa „Książka do domu” skierowana jest do osób starszych, chorych, niepełnosprawnych ruchowo, zamieszkałych na terenie Gminy Choceń.

2. Usługa dostawy i odbioru książek jest bezpłatna.

3.Książki można zamawiać telefonicznie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 18.00. tel. 54 444 82 71 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Książki będą dostarczane do domów czytelników przez pracowników Choceńskiego Centrum Kultury-Biblioteka raz w tygodniu – w piątek, po wcześniejszym ustaleniu konkretnej godziny.

5. Przy zapisie Czytelnik powinien:

a)  okazać aktualny dokument tożsamości,

b) wypełnić kartę zapisu i zobowiązań

Czytaj więcej...

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020

Jak już wcześniej informowaliśmy na naszej stronie internetowej i Facebooku o pozytywnie rozpatrzonym wniosku przez Instytut Książki.
Choceńskie Centrum Kultury-Biblioteka jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii
i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach przyznanego dofinansowania w wysokości 10 200 zł zakupiono dwa zestawy komputerowe.
Wkład własny CCK-B – 1 800zł.


#kraszewski2020 #komputerydlabibliotek @InstytutKsiazki

Serdecznie dziękujemy