Komunikat!

Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka informuje, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, wszystkie imprezy, wydarzenia kulturalne, zajęcia stałe, ogniska muzyczne zostają odwołane bezterminowo.

Biblioteka w dn. 11.03.2020 przyjmuje tylko zwroty książek w miejscu wydzielonym.

Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu czytelniczego „FERIE Z KSIĄŻKĄ 2020”.

6 marca w Choceńskim Centrum Kultury-Biblioteka odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu czytelniczego „FERIE Z KSIĄŻKĄ 2020”. Konkurs adresowany był do dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczestników, a także propagowanie aktywności i kultury czytelniczej wśród dzieci i młodzieży. Wpłynęło 70 prac, a 34 zostały nagrodzone. Jury w składzie: p. Elżbieta Piwińska, p. Danuta Nowicka, p. E. Wysińska, p. Marta Bogdańska i p. Sławomir Gwardecki, oceniło prace w pięciu kategoriach. Organizatorzy bardzo dziękują Urzędowi Gminy w Choceniu za zasponsorowanie nagród. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Poniżej przedstawiamy wyniki.
Zwycięzcy konkursu czytelniczego „FERIE Z KSIĄŻKĄ”:
KATEGORIA I:
MIEJSCE I- Marianna Świątkowska- Przedszkole Niepubliczne w Choceniu
MIEJSCE II- Lena Michalska- Przedszkole Niepubliczne w Choceniu
MIEJSCE II- Władysław Świątkowski- Przedszkole Niepubliczne w Choceniu
MIEJSCE III- Maria Krasucka- Przedszkole Niepubliczne w Choceniu
MIEJSCE III- Alicja Czerwińska- Przedszkole Kubusia Puchatka w Kruszynie
WYRÓŻNIENIE- Hanna Urbańska- Przedszkole Niepubliczne w Choceniu
WYRÓŻNIENIE- Wojciech Szymański- Prywatne Przedszkole w Śmiłowicach

KATEGORIA II:
NAGRODA SPECJALNA- Maja Trzebuchowska- Ib SP Choceń
MIEJSCE I- Alicja Słupska- 0b SP Choceń
MIEJSCE II- Witold Doliński- 0a SP Choceń
MIEJSCE II- Dominik Kacperski- Ib SP Choceń
MIEJSCE III- Aleksandra Skibińska- Ia SP Choceń
MIEJSCE III- Julia Krupińska- SP Śmiłowice
KATEGORIA III:
MIEJSCE I- Michał Sikorski- IIIb SP Choceń
MIEJSCE II- Zuzanna Lewandowska- IIb SP Choceń
MIEJSCE II- Roksana Walewicz- SP Śmiłowice
MIEJSCE III- Mateusz Pszczółkowski- IIb SP Choceń
MIEJSCE III- Wiktoria Świątkowska- IIIb SP Choceń
WYRÓŻNIENIE- Szymon Woźniak- IIIb SP Choceń
WYRÓŻNIENIE- Aleksandra Łukaszewicz- IIIb SP Choceń
WYRÓŻNIENIE- Patrycja Czerwińska- SP Śmiłowice
KATEGORIA IV:
MIEJSCE I- Marcelina Mazurek- V SP Śmiłowice
MIEJSCE II- Agata Szadkowska- IV SP Choceń
MIEJSCE II- Małgorzata Pawłowska- V SP Śmiłowice
MIEJSCE III- Szymon Krupiński- V SP Śmiłowice
MIEJSCE III- Franciszek Piętowski- V SP Śmiłowice

KATEGORIA V:
MIEJSCE I- Dominik Gabrysiak- VIIIa SP Choceń
MIEJSCE II- Marika Jędrzejewska- SP Śmiłowice
MIEJSCE II- Igor Skoczylas- VIIa SP Choceń
MIEJSCE III- Maja Krüger- VIIIa SP Choceń
MIEJSCE III- Karina Sroka- VIIa SP Choceń
MIEJSCE III- Natalia Lewandowska- VIIa SP Choceń
WYRÓŻNIENIE- Amelia Ulewicz- VIII SP Śmiłowice
WYRÓŻNIENIE- Julian Kafarski- VIIa SP Choceń


https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3252903504737357&type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARCdAULY9urcZqEONhsJXiJ0QvQ3zd8xSBQFjmke_ajG4QwpSUa9sKdfLArFkOAaS46Hwur_QPjoLODiclzrVWvtLVngrf2_gmbGVMce3j0JjmaaDPmqwlsRUlIoLY8Zfk3pkKZWGkmnf5I625MEG0dN9vNnWu4lY1f71FNea9Ye0Mv0o00fC3z1gNA5DWY29y1V1CPwgnRCF79HMU1oX4x37LIh4yygZDv7lzQa-YpgEzLc-6WLrlEw23lnShfL5EMDcTPotHu6PRBrQadkzlRJKb0x5wCNmWMRcT7TP_3lcSeDThclv0omZ1K7Uca0NdyxQkXn3uGK5_0cT17ud_JrO5Jrw32OUqge2jjAxTAfgn-Y7yjpGBwbXK5uggcU63Zigc8rPGpw8At3k5MmJkGB_16cLjkuoBpGCeYA9k_M1dTwYOW1D3PQa37q5uAhzHMlyNIVg_lWjUdijR9f&__tn__=-UC-R

Maraton Fitness na Dzień Kobiet!

Ogromna dawka uśmiechu, potu, energii, zdrowia i wiedzy zamknięta w małej pigułce. Tak przedstawia się tegoroczny maraton, na który zapraszają CCKB oraz instruktorzy fitness. Wstęp jest darmowy. Jedyne o czym musicie pamiętać to zmienne obuwie, ręcznik, woda i pozytywne nastawienie. O resztę zadbamy my.

FERIE ZIMOWE 2020 W CCK-B

Tegoroczne ferie zimowe były bardzo intensywne! Dzieci wykazały się kreatywnością i wyobraźnią podczas zajęć plastycznych. Kilkakrotnie uczestniczyły również w akcji promującej czytelnictwo- „CZYTANIE NA DYWANIE”.
Ponadto mogły zmierzyć się w turnieju bilardowym oraz turnieju FIFA. Nie zabrakło również gier i zajęć integracyjnych, a także pląsów harcerskich. Największą radość jednak sprawiło malowanie sztalugowe!
Więcej zdjęć na naszym Facebooku.

Czytaj więcej...

Koncert

27 stycznia odbył się koncert, podczas którego zaprezentowali się artyści uczęszczający na zajęcia instrumentalne. Są one prowadzone przez Pana Miłosza Kierzkowskiego, Lecha Niteckiego oraz Michała Bagińskiego w Choceńskim Centrum Kultury- Biblioteka. Było jak zawsze pięknie i wyjątkowo! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do udziału

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach oraz Choceńskie Centrum Kultury- Biblioteka zapraszają do udziału w Konkursie Czytelniczym „Ferie z książką 2020”

Dbając o uniwersalne wartości, jakimi są umiejętność czytania i pisania, Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach oraz Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka pragną zaprosić uczniów do wzięcia udziału w konkursie literackim polegającym na przeczytaniu i zachęceniu innych do przeczytania dowolnej książki. Organizatorzy mają nadzieję, że czytanie książek nawet w dzisiejszych czasach może stać się ciekawą przygodą w czasie ferii.

Regulamin konkursu:

1. Cele konkursu:
Konkurs ma na celu szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej  w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Nawiązanie kontaktów czytelniczych oraz poznanie zasobów bibliotek gminnej i szkolnych.

 1. 2. Przebieg konkursu:
  Konkurs polega na napisaniu pracy literackiej w dowolnej formie graficznej (pisanej ręcznie, pisanej komputerowo, z rysunkami lub bez rysunków) zachęcającej do przeczytania książki wcześniej wypożyczonej z biblioteki gminnej lub szkolnej. W konkursie nie czytamy lektur szkolnych.
 2. 3. Uczestnicy:
  W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież korzystająca z bibliotek.

 3. 4. Termin:
  Prace pisemne należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej w  Śmiłowicach lub Choceńskiego Centrum Kultury - Biblioteki w terminie do 21.02.2020 r.
 4. 5. Kryteria oceny pracy:
  Prace pisemne mają charakteryzować: zgodność z tematem konkursu, estetyka, czytelność pisma, poprawność ortograficzna oraz terminowość wykonania.
 5. 6. Prace będą oceniane w 5 kategoriach wiekowych:
  -uczniowie przedszkoli - 4-6 lat
  - klasy 0 – I SP
  (dla uczniów przedszkoli i klas 0 i I SP prace mają formę wyłącznie plastyczną),
  - klasy  II – III  SP,
  - klasy IV- VI SP,
  - klasy  VII, VIII

 6. 7. Opis pracy:
  Prace powinny zawierać następujące informacje:
  imię i nazwisko, klasa, szkoła autora pracy,
  autor i tytuł przeczytanej książki,
  imię i nazwisko opiekuna ucznia
  (nauczyciel prowadzący, bibliotekarz).
 7. 8. Organizatorzy:
  Biblioteka Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach i Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka
 8. 9. Fundatorzy nagród:
  Urząd Gminy w Choceniu, Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach, 
  Choceńskie Centrum Kultury – Biblioteka.
 9. 10. Informacje dodatkowe:
 10. 1. Organizator nie zwraca nadesłanych prac.
  2. Organizator zastrzega sobie możliwość publicznego prezentowania
  nagrodzonych prac.
  3. Udział w Konkursie jest równoznaczny ze zgodą autora na publikację
  nagrodzonych prac.
  4. Udział w Konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz
      wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika,
      publikowania wizerunku przez Organizatorów konkursu dla celów
      organizacyjnych i promocyjnych Konkursu.
  5. W sprawach spornych lub nieujętych w Regulaminie decyzję podejmują
      Organizatorzy.

 

28 FINAŁ WOŚP

12 stycznia 2020r. w Choceńskim Centrum Kultury-Biblioteka odbył się XXVIII Finał WOŚP. W Choceniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz szesnasty. Hasło XXVIII Finału WOŚP brzmiało „ WIATR W ŻAGLE”. WOŚP 2020 grało na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. W tym roku Choceński Sztab zebrał rekordową kwotę 25.125,15 zł, którą przekazał na konto WOŚP. Oprócz kwesty ulicznej przez         24 wolontariuszy w CCK-B zbierano pieniądze także w trakcie loterii fantowej, sprzedaży popcornu, waty cukrowej, grochówki, jak również licznych licytacji. Licytowano między innymi: voucher na weekend z Toyotą, vouchery na rejs katamaranem po Zalewie Włocławskim, trąbę Prezesa Choceńskiego Klubu Morsów, piłki z autografami  oraz liczne gadżety. Podczas trwania WOŚP na scenie zaprezentowały się liczne zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne,                 chór  Mi Alegria oraz zespoły taneczne z naszych szkół  i przedszkoli. Choceńska publiczność ponownie miała możliwość  posłuchać piosenek w wykonaniu zespołu muzycznego MarsaAlam z Torunia, a także śląskich szlagierów Adama Janosha . O godzinie 20:30 rozbłysło w postaci fajerwerków Światełko do Nieba. Do zobaczenia w przyszłym roku podczas XXIX finału WOŚP.

 

https://www.facebook.com/pg/Choce%C5%84skie-Centrum-Kultury-Biblioteka-561773123850422/photos/?tab=album&album_id=3125482407479468&__xts__%5B0%5D=68.ARAkJjKULo8k6WfrPCBXY9kkFtgJziov5x4vvx1vj5iXcRM8_MsgzHMEM9NpB0ygXbE_pWorXzGj_eE2P0DfyXgsI3DjF78LjuFp7YCpkBNxEgJuBZe2k2p9i-7paK02DlHEspa5v503AiORtuCDDgqsu7_kGWr-Ox8GvXIiFmNK7HRbHkyj5BJondmbUuCV2PohRI8S6GFIUdmOZMXTC0WYnceBaFdNHS1FD6IJCU9X5d4N3PsvEvWEwzrvspo3EE_E8bpNLOF_9knYoN5JY0KeTI76nKKeBdD1u-CBZVyTpeXMZvfHH76R9eRIevvyt3OaAwhCwJeRBEs6E_Dt9O43Ffbm9PPPRpPbjLgTWLOoglevFQoZzjS5H3CnWPFbZG-Hjy7elI_UrU85RqBT7WoLodromin5SKII7sZRVJhhnY_2BG6Gx64Np0S1Ml8SbuOaG9rBYL6mr-drwKlW&__tn__=-UC-R

Orszak 3 króli

6 Stycznia 2020r. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami ponad pół tysiąca miejscowości w całej Polsce! Po raz piąty Orszak przeszedł ulicami Chocenia. Tradycyjnie orszak rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. Św. Idziego w Choceniu. Po nabożeństwie Orszak wyruszył w kierunku Centrum Kultury. Po drodze odegrano scenkę jasełkową na dworze Heroda. Każdy z uczestników otrzymał śpiewnik, plakietkę, oraz orszakową koronę.Przemarsz ulicami Chocenia wzbogacono o piękne kolorowe chorągwie, a dużą atrakcją dla najmłodszych były żywe kucyki oraz wóz, który służył jako kareta dla Trzech Króli, w których wcielili się: Waldemar Malinowski, Przemysław Rutkowski, Mirosław Kujawa. Orszak Trzech Króli muzyczną klamrą zamknął koncert kolęd. Na scenie zaprezentowali się:  zespół folklorystyczny „Śmiłowiónki”, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia kujawska” -3 grupy, grupa wokalna ARTE oraz Chór MI ALEGRIA. Po koncercie odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym  „Trzej królowie, mędrcy ze wschodu”.Cieszymy się, że z roku na rok przybywa uczestników tego wspaniałego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie  w organizację orszaku.

 

https://www.facebook.com/pg/Choce%C5%84skie-Centrum-Kultury-Biblioteka-561773123850422/photos/?tab=album&album_id=3106881576006218&__xts__%5B0%5D=68.ARCyP4kV0nOtqQUZAkszdtm6IezbXOdZ7v9QnrQWLIBzOpWk7PvhzwoXg_FjPT7eeGjn938RQH22KAzElNY8Bxw-p2jusO183QxS3Rq_ZyFMyJpN9zhczsoxn9QRay2zkmKqVo-NmwOTBjvVzFB8pPpOIzZGThDqHEkRl3FN8lAHjj1vuCHLRw33aY8yXg1TtNFXZlrpBQBswHUXmZaY2eaIe5cKU6dI-hO4KcJz1j8TZuminMtF7iklbbnAl9Rr50l8g1c3A4_SVOqgRi1oXJwKHYl04cxfKPgNWpQjWH9bzZNPg_RHLkP5_5kPpy3lVdTCjUdgbC1H4v9eJhQs5Zzqtk6zJuqCv4-WlKX-Mmht8d6ddSbvz4_L_uBqHJZFFVu6V1ADTeBYig0YnzFQX0ftTErqC9uinzQv0LgR6xyvv-HiKzdcoRXCfA8eHCxZsw8FPjsdCF0gGFXvR58m&__tn__=-UC-R

Koncert kolęd w wykonaniu grupy wokalnej ARTE

Okres świąteczno – noworoczny to wyjątkowy, magiczny czas. 29 grudnia w Choceńskim Centrum Kultury-Biblioteka odbył się urokliwy koncert kolęd w wykonaniu grupy wokalnej „ARTE”.  Usłyszeć można było najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Występ został nagrodzony ogromnymi brawami , które z pewnością będą motywować do dalszego rozwoju w kierunku wokalnym.  Grupę przygotowała Pani  Katarzyna Kurkiewicz – Błaszczyk.  Zapraszamy do galerii.

{gallery}2019/koncert-koled-2019-1{/gallery}

Wyniki konkursu plastycznego Trzej królowie, mędrcy ze wschodu 2020r.

Nagroda specjalna

Mikołaj Czerwiński Niepubliczne Przedszkole „Miś”   w Czerniewicach

Patrycja Czerwińska Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach

NAGRODY:

Kategoria I

 Miejsce I Nina Maria Zabłocka PN w  Choceniu

 Miejsce II Fabian Kierzkowski PP w Śmiłowicach ,  Marianna Świątkowska PN  w Choceniu ,  Hanna Urbańska PN  w Choceniu

 Miejsce III Maja Bliźniuk   SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie ,  Lena Kostańska SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie ,  Oliwia Polenisiak         NP „Miś” w Czerniewicach

 

Wyróżnienia

  Maja Matuszewska  PN w Choceniu ,  Wiktoria Pawłowska  PN w Choceniu ,

  Roksana Walewicz    SP w Śmiłowicach ,  Piotr Jędrzejewski   PP w Śmiłowicach

 Jan Dalman PN w Choceniu ,  Nikola Tyde PN w Choceniu

 Antonina Zarywczyńska   SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie

Kategoria II

 Miejsce I  Wiktoria Świątkowska SP Choceń

 Miejsce II Michał Woźnicki   SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie

 Miejsce III Szymon Wożniak SP w Choceniu ,  Magdalena Piątek SP Choceń ,

 Aleksandra Łukaszewicz   SP W Choceniu

Wyróżnienia

 Oskar Gołębiewski SP w Choceniu , Jakub Wojtczak SP w Choceniu

Kategoria III

 Miejsce I Weronika Jabłońska  SP z Oddziałami Integracyjnymi                        w Kruszynie

 Miejsce II Julia Przybysz SP w Wilkowicach

 Miejsce III Paulina Pawlak   SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie , Oliwia Wyrwa SP w Wilkowicach

 Wręczenie nagród nastąpi w Choceńskim Centrum Kultury-Biblioteka podczas koncertu kolęd w dniu 06.01.2020r. ok. godz. 14:00.

Cukrownia w Choceniu

29 listopada 2019r. w Choceńskim Centrum Kultury-Biblioteka gościł mieszkaniec Kowala, polonista, regionalista, przyjaciel twórców literatury Arkadiusz Ciechalski, który promował swoją najnowszą książkę „Cukrownia w Choceniu’’ . Powstanie – Rozwój - Upadek. Nic więc dziwnego , że autor promuje swoją najnowszą publikację w naszej miejscowości , zwłaszcza że dotyczy ona naszej historii .Pan Arkadiusz jest autorem tekstów publicystycznych i badawczych. Jego artykuły i zdjęcia , znaleźć można w książkach , folderach, kalendarzach, Internecie oraz czasopismach i gazetach. W spotkaniu promującym publikację wystąpił chór gminny pod kierownictwem Pani Lidii Świątkowskiej Mi Alegria, który wprowadził nas w nastrojowy klimat. Na zakończenie nasz gość odpowiadał na pytania słuchaczy oraz wszystkim którzy ustawili się do niego w długiej kolejce, wpisywał dedykację do książki.

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/pg/Choce%C5%84skie-Centrum-Kultury-Biblioteka-561773123850422/photos/?tab=album&album_id=3022949941066049&__xts__%5B0%5D=68.ARBUI9fhPheOBIN-Bqk6YXQ7hRWgF4fa6AJsy88CTyh1G5qIr2xw42PhtQnxawETInlcxPoTKg73ScRXFqa78CFxO0vpnaDzqnfSv-9R1vUaakJZ420z8FGFwsG39wkxHDjcYO6JEyh1tI6FWlUS9Cqqe3F-zM1KFqN7oRMhgWdO18_VZon3844eQvld-A0CBFdDPEf9W_MjrBqVzEgKNwTRKe2ly1IqaCB2WjeHXhm6PB1jAxNJttSF3ITpLdblwYA4ms1IxR70x8VqPh5lcbKhhy_1OR7I3KmZzhrJ3dQTBExb-dpvSKUi2gZdBv2SgnAFS98DeD260e-mODm26gFFULIiy8A0U-LuYmKab7vj5Kfe56nHbuWyBriFwiSMBCabEb6X5X2WO0BIl2zrRIy6v2U12ELDieSKbVfmAN6Qswy4-3iEXtL8RbpkZP9elzvMtSFI0G3J02YGFFUu7bma6fmpTzLAn9vcJL6wHn4oV3B_YkvtVQDwoMFBLJQwwp3Q2VRE3GpWxfn7vDBh_M3_4teUgZYRmIs12ee1_QYl94xVDAJPVoq6qBnI7izpTa9ym0OiHsQEmCZOLMs4H3uy2e2eYg&__tn__=-U-R