LOADING
http://cck.chocen.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.Clipboard02gk-is-87.jpg
http://cck.chocen.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.Clipboard03gk-is-87.jpg

Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka

Aktualności

Tydzień Bibliotek

W ramach tygodnia bibliotek, które odbyło się pod hasłem „Biblioteka ? Oczywiście!” w dniach 8 – 15 maj 2017 roku,  w Choceńskim Centrum Kultury - Biblioteka odbyło się wiele ciekawych spotkań oraz imprez zorganizowanych dla dzieci i młodzieży. Niektóre z nich odbyły się nieco wcześniej. Teatr lalek „Tomcio” z Nowego Sącza, dał dwa przedstawienia już w kwietniu. „Czterej muzycy  z Bremy”, to przedstawienie obejrzeli uczniowie kl. III i IV ze Szkoły Podstawowej w Choceniu, natomiast drugie przedstawienie „Dobre serce, czyli Żabie czary” było dla zerówek oraz przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola w Choceniu.

 

„Pasowanie na Czytelnika” było nie lada wydarzeniem dla kl. II ze Szkoły Podstawowej w Choceniu. Uroczyste pasowanie na czytelnika, złożona przysięga, pamiątkowy dyplom i słodki upominek były  dla dzieci ważnym wydarzeniem. Warto przypomnieć o młodych artystach z Niepublicznego Przedszkola w Choceniu, którzy na tę okazję przygotowali krótką inscenizację, jak dbać i szanować książki.

W Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka było uroczyste otwarcie cyklu „Czytanie na Dywanie” , które rozpoczęło się przecięciem symbolicznej wstęgi wykonanej z kolorowych zakładek. Oczywiście nie zabrakło wyjątkowych gości, którzy specjalnie na tę okazję,  przeczytali dla najmłodszych ciekawe bajeczki.

Spotkanie autorskie oraz  warsztaty pt.: „Tworzenie tekstów reklamowych” poprowadził pan Jacek Getner.  Dla uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej oraz gimnazjalistów z Chocenia, znany autor czytał fragmenty swojej książki, odpowiadał o planach wydawniczych, a także na zakończenie dawał autografy.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek zakończyliśmy Plenerem malarskim zorganizowanym dla najmłodszych mieszkańców gminy. Tematem prac było „Wiosenne malowanie krajobrazu w parku”, który przypadł dzieciom bardzo do gustu. Podczas pleneru, który odbył się w Choceńskim Parku, odwiedził dzieci  Wójt Gminy Choceń pan Roman Nowakowski.

 

Z wielką radością Choceńskie Centrum Kultury – Biblioteka gościło tylu wspaniałych osobistości. Cieszymy się z faktu, że udało nam się przeprowadzić tyle ciekawych spotkań i przyciągnąć wielu nowych czytelników. Liczymy, iż w przyszłym roku uda  się powtórzyć ten sukces.   W ramach krótkiego przypomnienia zapraszamy do galerii. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://cck.chocen.pl/181-tydzien-bibliotek.html#sigFreeIdd2e8d3d17e

Warto odwiedzić

 

 

 

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec