LOADING
http://cck.chocen.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.Clipboard02gk-is-87.jpg
http://cck.chocen.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.Clipboard03gk-is-87.jpg

Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka

Spotkania autorskie

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”- tak  zatytuowała  swoje spotkanie autorskie Pani Jolanta Szwalbe na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki  działającego przy choceńskiej bibliotece w dniu 26 czerwca 2014r. Autorka wzoruje się na ludziach, którzy do czegoś doszli  pokonując  swoją słabość, i  nie zniechęcając się przy pierwszej  przeszkodzie. Jest  niepoprawną optymistką, jak mówi o sobie. Uważa, że bez względu na wiek należy marzyć i realizować swoje marzenia. Misją autorki jest inspirować do aktywności, dawać radość, dobrą energię, ale i nadzieję, że można przezwyciężyć najgorszą sytuację w życiu. Promowała też swoje książki pt. ”Myśl i działaj dla przyszłości”, „Wyrusz w drogę”, „Sekrety istnienia” oraz „Złap na zawsze wiatr w żagle”.  Wykład Pani Szwalbe był bardzo interesujący.

W dniu 27 czerwca 2014r.o godz. 17-tej odbyła się promocja książki pt. „Kłóbka – wieś na szlaku chopinowskim”  autorstwa  Arkadiusza   Ciechalskiego /byłego mieszkańca Chocenia/  w Choceńskim Centrum Kultury- Bibliotece. W spotkaniu uczestniczyli także Państwo Urszula i Bogdan Lisowscy z Kłóbki, którzy wspólnie z Panem Ciechalskim  opowiadali o  książce. Pan Bogdan przy akompaniamencie gitary ,akordeonu, a Pani Urszula przy wiolonczeli śpiewając  umilali  spotkanie zgromadzonej publiczności. Wiersze, pieśni oraz informacje o Kłóbce zawarte w książce są autorstwa   Pana  Bogdana  Lisowskiego, poety, gawędziarza, prezesa Towarzystwa Miłośników Kłóbki  im.Marii Wodzińskiej-Orpiszewskiej.

Książka ma charakter popularno-naukowej monografii, składającej się z kilkudziesięciu szkiców przedstawiających historię i współczesność Kłóbki. Zawiera szereg biografii  znanych osób związanych z miejscowością oraz informację o miejscowych  zabytkach i wydarzeniach historycznych.    

 

Warto odwiedzić

 

 

 

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec