LOADING
http://cck.chocen.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.Clipboard02gk-is-87.jpg
http://cck.chocen.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.Clipboard03gk-is-87.jpg

Choceńskie Centrum Kultury - Biblioteka

Czytaj w bibliotece

Biblioteka zachęca dorosłych, przede wszystkim rodziców do codziennego głośnego  czytania dzieciom, nie tylko w domu, ale także w bibliotece. W ramach tej akcji w naszej bibliotece odbywają się cykliczne piątkowe spotkania z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola w Choceniu. Uważamy, że czytanie dziecku,/ jak potwierdzają naukowe badania/- buduje więź między dorosłym i dzieckiem, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, kształtuje nawyk czytania, ułatwia naukę, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów. Cytując  noblistkę Wisławę Szymborską ”czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

08 i 12 października  gościliśmy  uczniów: kl.II A ,IIIA i IIIB Szkoły Podstawowej w Choceniu wraz w wychowawcami na Lekcji bibliotecznej.
W ramach programu Biblioteki Narodowej ”Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” placówka nasza otrzymała dofinansowanie w wysokości -4.586,-zł.Zakupiliśmy dużo nowości zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zapraszamy mieszkańców do wypożyczania książek!. To znakomita lektura na jesienno-zimowe wieczory.

Warto odwiedzić

 

 

 

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec