Orszak Trzech Króli

http://www.cck.chocen.pl/8-aktualnosci/153-orszak-trzech-kroli.html
100%auto
6 stycznia 2017 r. w Choceniu po raz drugi odbędzie się Orszak Trzech Króli. Choceńskie Centrum [...]

6 stycznia 2017 r. w Choceniu po raz drugi odbędzie się Orszak Trzech Króli. Choceńskie Centrum Kultury – Biblioteka wraz z Parafią Św. Idziego w Choceniu zaprasza do aktywnego udziału.

W tym roku orszak został oficjalnie zarejestrowany na ogólnopolskiej stronie www.orszak.org i razem z ponad 420 innymi miejscowościami mieszkańcy mogą czynnie wziąć udział w największych jasełkach na świecie.  Każdy uczestnik otrzyma orszakową koronę.

 

Obchody Święta Trzech Króli rozpocznie msza święta w kościele w Choceniu, która odbędzie się  o godz. 11.30. Po mszy uroczysty korowód przemaszeruje ulicami Chocenia do Centrum Kultury na tradycyjny koncert kolęd. Jednym z przystanków będzie specjalnie przygotowany Na scenie wystąpią:

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Śmiłowice, Zespół folklorystyczny „Śmiłowiónki”,   Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia kujawska”, Uczniowie Szkoły Podstawowej w Choceniu

Już dziś zachęcamy do przygotowania własnego stroju, aby w sposób czynny wziąć udział    w korowodzie. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze - zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. Najmłodszych zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym oraz fotograficznym.

Regulamin konkursu plastycznego [WORD] oraz karta zgłoszenia [WORD]

Regulamin konkursu fotograficznego [ WORD ]