Orszak Trzech Króli za nami!

http://www.cck.chocen.pl/8-aktualnosci/131-orszak-trzech-kroli-za-nami.html
100%auto
6 stycznia ulicami 420 miejscowości w Polsce i szesnastu miast za granicą przeszły Orszaki Trzech [...]

6 stycznia ulicami 420 miejscowości w Polsce i szesnastu miast za granicą przeszły Orszaki Trzech Króli. Nie inaczej było w Choceniu!

Premierowy Orszak Trzech Króli zgromadził sporą grupę mieszkańców naszej gminy, którzy mimo zimowej aury postanowili spędzić czas razem z nami. Po Mszy Świętej w kościele p.w. Św. Idziego w Choceniu, prowadzeni przez Trzech Króli, w towarzystwie dwórek, rycerzy, pastuszków, wojowników odwiedzili króla Heroda a trudną drogę zakończyła wizyta w stajence usytuowanej w Choceńskim Centrum Kultury – Bibliotece. 

Orszak Trzech Króli muzyczną klamrą zamknął tradycyjny już koncert kolęd. Na scenie zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Śmiłowice, zespół folklorystyczny „Śmiłowiónki”, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia kujawska” oraz Chór Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Choceniu. 

Po koncercie odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym i fotograficznym.

Wyniki konkursów w linku:

http://cck.chocen.pl/130-wyniki-konkursu-plastycznego.html

W przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej!

Dziękujemy szkołom: SP Choceń, SP Śmiłowice, Gimnazjum w Choceniu za aktywne uczestnictwo w orszaku, Parafii Św. Idziego w Choceniu, strażakom, pracownikom stołówki, pracownikom CCKB, strażakom OSP Choceń, wspaniałym królom oraz władzom samorządowym na czele z Wójtem Gminy – Panem Romanem Nowakowskim za przychylność i pomoc w organizacji.


Galeria zdjęć: